logo

Wokalny zespół muzyczny – Denuo

Denuo - zespół wokalny

Kozłówka

Zaczęło się skromnie. Moja najlepsza przyjaciółka okresu licealnego brała ślub i potrzebowała pomocy w znalezieniu oprawy mszy świętej. Podobno się na tym znam. Dałam ogłoszenie na facebooku, na które szybko dostałam odpowiedź:

Dobry wieczor! odnosnie spiewania na slubie mam zespol wokalny od 4 do 8 osob. Jesli jest pani zainteresowana to chetnie opowiem wiecej szczegolow. Pozdrawiam

I tak oto w piękny lipcowy dzień spotkaliśmy się w kaplicy w Kozłówce. Msza była bardzo wzruszająca. Pani Młoda do dziś wspomina te chwile z rozrzewnieniem. Zdjęcia jakie możecie zobaczyć powyżej zostały wykonane spontanicznie. Po prostu po mszy, a przed weselem spędziliśmy intensywnie 30 minut fotografując zespół, który nie przestając śpiewać, zwracał na siebie uwagę turystów.

A co zespół pisze sam o sobie?

Spotkaliśmy się w lubelskiej scholi dominikańskiej, i na niej się wzorujemy. Jesteśmy muzykami z różnych zespołów, w różnym wieku i wykształceniu, ale łączy nas pasja do najważniejszej muzyki - muzyki liturgicznej.
Do zespołu należą:
Adrianna Szymczyk - sopran
Maria Zarzycka - alt
Marcin Szerafin - tenor
Jan Michał Korona - bas
Lilia Borhulevuch - solistka

Jak sie razem czujecie jak śpiewacie? jesteście friends?

Dla nas wspólne śpiewanie to cała gama odczuć. Trudno opisać ten stan kiedy wspólnie tworzy się harmonię. Niektórzy nie mogą opanować tanecznych ruchów, inni przymykają oczy jakby jedli deser za 69zł. Zapomina się o tym, że są lepsi muzycy albo miało się ciężki dzień. Ale pod warunkiem, że jest jedność i akceptacja, bo nieżyczliwa osoba czy strach przed błędem potrafią wszystko zniszczyć.

ile trwają próby/przygotowania?

Do występu potrzebujemy zawsze około 3-4 spotkań, czyli w sumie do 6 godzin. Dwie próby to niezbędne minimum. Na początku było to dla nas małe zaskoczenie, ale choćby utwór był znany od lat, trzeba go regularnie ćwiczyć.

A jakie macie plany?

Pomysłów jest mnóstwo. Rozszerzony skład już się udał a chcielibyśmy wystąpić z instrumentami. Mamy do zrobienia utwory z solistką, w tym Ave Maria a także coś świeckiego na różne okazje. W drodze jest też filmik, potem nagranie w studio, warsztaty muzyki liturgicznej i wiele innych.
A ich reakcja na zdjęcia?
Wielkie dzieki, super zdjecia, wszystkim sie podobają
Odzwiedź funpage zespołu Denuo

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *