O mnie
Fotograf, organizator eventów, marketingowiec & nauczyciel angielskiego
Mam 2 pasje, a jedną z nich udało mi się przekuć w zawód. Kocham angielski i stworzyłam markę Kapitan English, oraz fotografować. W szczególności jestem pasjonatem kreatywnej fotografii studyjnej. Posiadam wykształcenie kierunkowe (licencjat) oraz ponad 15 letnie doświadczenie.
Wykształcenie & Kursy
WYKSZTAŁCENIE
2011 The University of Abertay, Dundee, Bachelor Of Arts in Professional Photography (wyróżnienie)
2008 UMCS lic. Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna
2007 UMCS, mgr Kulturoznawstwo: Animacja Kultury. Krytyka i Promocja sztuk plastycznych
CERTYFIKATY
2017 Cambridge English: Advanced (CAE)/ Basil Paterson, Language school in Edinburgh, Scotland
2015 Wizażystka-Makijażystka (I stopień)/ Aesthetic Centrum Kreowania Wizerunku, Lublin
KURSY
2015 Akademia Młodych Liderek/Akademia Kobiet Aktywnych, Lublin
2011 An introduction to Interpreting Photographs/The University of Edinburgh
2007 NGO Project Management / Erasmus +
2010 Fotografia dokumentalna/ Leonardo da Vinci Programme, Paryż
CZŁONKOSTWO W PROFESJONALNYCH STOWARZYSZENIACH
2011 Związek Polskich Artystów Fotografików, w 2014 roku wiceprezes Okręgu Lubelskiego
2011-2013 Edinburgh Photographic Society
Opis dotychczasowej działalności twórczej, zawodowej lub naukowej (lata 2003-2009)
Moim debiutem artystycznym była zorganizowana w 2003 autorska wystawa czarnobiałej fotografii pt. „Anamnesis”. Wystawa miała miejsce w MDK Bełżyce w moim rodzinnym mieście (wrzesień), oraz została powtórzona w ACK UMCS „Chatka Żaka” (marzec). Wystawa w Bełżycach pokazała mi, że w moim rodzinnym mieście jest wiele osób chcących aktywnie działać w zakresie fotografii. Zaś dzięki wystawie w Lublinie poznałam Pana Henryka Kusia, który od tego momentu utrzymywał ze mną kontakt, udzielał porad i wsparcia.
Działalność jako animator kultury rozpoczęłam w 2004, mając 22 lata, będąc na 3cim roku kulturoznawstwa UMCS organizując Koło Fotograficzne w MDK Bełżyce, które było (jak się później okazało) prototypem Grupy Fotografów Lubelskich. Jako instruktor fotografii prowadziłam nie tylko zajęcia edukacyjne, lecz stawiałam duży nacisk na publikację zdjęć i zderzenie się z odbiorcą.
Już po roku działalności kółka (wrzesień 2004 rok) zorganizowaliśmy zbiorową wystawę „odcienie szarości”, a w czerwcu 2005 całodzienne wydarzenie I Dzień Fotografii. W skład imprezy wchodziła moja autorska wystawa “Bezimienne” oraz wspólna kontrowersyjna wystawa “Bełżyce City”, pokazy slajdów, projekcje multimedialne, oraz warsztaty fotograficzne. Grupa rozwijała się prężnie, dlatego już we wrześniu 2005 odbyły się II Dni Fotografii.
Postanowiłam rozszerzyć działalność na terenie Lublina, dlatego też zaczęłam nawiązywać kontakty ze studentami KUL, UMCS i Politechniki Lubelskiej (samorządy, koła naukowe) oraz z organizacjami pozarządowymi (TNN, Stowarzyszenie ProKultura, Homo Faber, Forum Rozwoju Lublina i inne). Początkowo skupiłam się na organizacji autorskich wystaw i warsztatów. Moje doświadczenie z Bełżyc przeniosłam z powodzeniem na szerszy grunt.
Współpracę ze Studenckim Kołem Naukowym Kulturoznawców UMCS (SKNK) rozpoczęłam od pomocy przy corocznej Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej, zatytułowanej „Podróże – nie tylko w czasie i przestrzeni”, podczas których prowadziłam warsztaty fotograficzne (poziom podstawowy). Pomysł powtórzyłam ze studentami KUL, gdzie podczas imprezy „Aktualia”, w kwietniu 2005, prowadziłam warsztaty fotograficzne. Efektem współpracy ze studentami Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS była multimedialna projekcja zdjęć, oraz wierszy członków grupy Światłocienie zatytułowana „Znalezione frazy na jeden oddech”, w ramach „Dni Animacji” (grudzień 2006). Dzięki pomocy Koła Dziennikarskiego Studentów Filologii Polskiej Wydziału Humanistycznego UMCS, w grudniu 2005 odbyła się kolejna wystawa fotografii pt. „Koniec świata” w Bibliotece Głównej UMCS.
Poprzez organizowanie spotkań, wykładów, warsztatów i wystaw fotograficznych miałam nadzieję, że uda mi się scalić rozproszone lubelskie środowisko i zbudować grupę fotograficzną, która miała w założeniach nawiązywać do idei wspólnoty artystycznej P.Gauguina.
Dzięki mojemu zaangażowaniu na przełomie 2005/2006 zorganizowałam przy SKNK Sekcję Fotograficzną, początkowo pod nazwą Grupa Fotografów Lubelskich, a po zarejestrowaniu – jako Koło Fotograficzne UMCS-Grupa Fotografów Lubelskich. Zbudowałam stronę www.fotografia.cho.pl (obecnie GFL funkcjonuje pod nowym adresem), która w okresie mojej prezesury pełniła funkcję małej agencji modelek, serwisu informacyjnego i wirtualnej galerii fotografii.
Oprócz działalności fotograficznej angażowałam się w wiele innych lubelskich artystycznych projektów: od lutego 2004 roku współtworzyłam trzon grupy literacko-graficznej Światłocienie (wydaliśmy 5 numerów), od 2006 roku jako członek Grupy Antygraf organizowałam pierwsze spotkania z cyklu Koziołki Poetyckie. Ponadto współpracowałam ze studenckimi pismami ilustrując artykuły, wiersze, lub przygotowując okładki.
Działając na terenie Lublina, nie zapominam o Bełżycach i w sierpniu 2006 wzięłam udział w projekcie „Skarby z pamięci wydobyte”, który polegał na zilustrowaniu książki, oraz przygotowaniu wystawy fotografii pt.„Miejsko-wiejska gmina Bełżyce” w kawiarence przy kościele w Bełżycach.
Angażowałam się w socjalne programy: np. w projekt „Wrońska dwóch kultur” realizowany przez Centrum Wolontariatu w Lublinie (mający na celu pomoc uchodźcom) , oraz w cykl spotkań mających na celu posłużenie się fotografią w terapii uzależnień (wraz z mgr Zygmunt Wawrynem, psychologiem, specjalistą terapii uzależnień, przy Ośrodku Leczenia Uzależnień przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lublinie)
W 2005 rozpoczynam drugi kierunek studiów: Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Wydz. Politologii UMCS.
Dzięki pomocy Studenckiego Koła Dziennikarstwa Wydziału Politologii UMCS w grudniu 2006 odbyła się debiutancka wystawa 15stu członków GFL pt.„Kobieta”. Pierwsza „odsłona” miała miejsce na Auli Wydz. Politologii (prezentacja multimedialna połączona z poezją, autorstwa moich przyjaciół ze Światłocieni, oraz z tłem muzycznym). W styczniu w ACK UMCS zaprezentowaliśmy pokaz, oraz wystawę. Ten sam zestaw udało się także pokazać podczas “Dni Animacji” Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS, oraz w Bibliotece MOK Świdnik.
W Styczniu 2006 organizowałam kolejną, dużą autorską wystawę fotografii pt.„Anima” w ACK UMCS „Chatka Żaka” a w marcu i kwietniu dwa spotkania z Panem Henrykiem Kusia „Galeria Hybrydy” i „Kompozycja obrazu” (W Instytucie Kulturoznawstwa UMCS).
Moja działalność na ten czas opierała się na obowiązkach prezesa Grupy Fotografów Lubelskich, a od października 2006 ponadto pełniłam funkcję wiceprezesa Studenckiego Koła Naukowego Kulturoznawców UMCS. Organizowałam warsztaty i autorskie wystawy. Byłam zapraszana do Radia Centrum, Radia Lublin, TVP Lublin by promować działalność grupy GFL.
Pełniąc dwie funkcje na UMCS (prezes GFL i wiceprezes SKNK) próbowałam z powodzeniem scalić te dwie grupy i w maju 2007 w ACK UMCS „Chatka Żaka” zorganizowaliśmy Ogólnopolską Studencką Konferencję Naukową „O obrazach we współczesnej kulturze” połączoną z „I Dniami Fotografii”. Była to pierwsza, duża, trwająca od 16 maja do 2 czerwca 2007 fotograficzna impreza w Lublinie (szczegółowy program jest dostępny na www.kliczka.com). Wymienię nazwiska kilku zaproszonych gości: K. Gierałtowski, Z. Tomaszczuk, I.Nawrot, H.Kuś J.Korbus, K.Majak, Jan Magierki, P. O. Scholz, I.Jaroszewska, M.Shmidt, R. Karczmarski, J. Męderowicz, P.Lewicki i wielu innych.
W roku 2007 udało mi się ponadto zorganizować, na elewacji Trybunału Koronnego, pokaz diaporam, podczas czerwcowej Nocy Kultury w Lublinie (w ramach projektu Lublin 2016 - Europejska Stolica Kultury) oraz tygodniowy „Przegląd Młodej Fotografii Lubelskiej” cykl pokazów multimedialnych i diaporam na 5ciu wydziałach UMCS.
Zorganizowałam wystawy i pokazy : „Kobieta II” jako część imprezy „Fajna Babka - czyli o kobiecie słów parę" (styczeń 2008 ACK UMCS), „Maat” (luty), konkurs „Humanik w obiektywie”, dokumentowałam krótkometrażowy film fabularny Krzysztofa Szota pt.„Bal Przebierańców” (LGF), oraz pomagam przy realizacji majowej wystawy pt. „Bełżyce w starej fotografii”. W maju jestem bardzo mile zaskoczona nominacją do Nagrody Kulturalnej „Żurawie 2008” w kategorii obraz.
Działalność GFL polegała na organizowaniu grupy wokół sesji fotograficznych i warsztatów. W tym celu prowadziłam stronę internetową wraz z galerią. Założyłam bazę modelek i modeli (ok. 30 dziewczyn)
Najważniejszym wydarzeniem roku 2008 w mojej działalności są majowe II Dni Fotografii im. E. Hartwiga w Lublinie będące częścią Lubelskich Dni Kultury Studenckiej - Kozienalia. Gośćmi m.in. byli: L.Lameński, A.Frankowski, E.Hartwig-Fijałkowska, M.Wielomski, E.Dymna, S.Sachno, B. Wardziak. Imprezie towarzyszyły wystawy (m.in. „Twarze”A. Brzezińskiego), „Lublin – miasto fotografii” oraz I Ogólnopolski Festiwal Fotografii Cyfrowej „Diaporama 2008” (szczegóły www.kliczka.com)
Byłam zapraszana by prowadzić warsztaty dla dzieci i młodzieży w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, w I Społecznym LO im. Unii Europejskiej w Zamościu, a tuż przed wyjazdem do Edynburga w sierpniu 2008 w Europejskim Domu Spotkań - Fundacja Nowy Staw (jest to mój debiut w prowadzeniu wykładów o fotografii po angielsku). Ponadto w sierpniu prowadziłam tygodniowe warsztaty fotograficzne w Gardzienicach ”Portret Miejsca - Portret Czasu” w ramach projektu „Lubelski Plener Artystyczny. Gardzienice – Lublin 2008” zorganizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Kultury ProKultura, które miały swój finał w postaci grudniowej poplenerowej wystawy w WOK Lublin „Lubelski Plener Artystyczny. Gardzienice – Lublin 2008”.
Odbyłam warsztaty z fotografii wielkoformatowej (5x4) w maju 2008 pt. “Lublin. Miejsce rzeczywiste, miejsce wyobrażone: O duchach miasta i miejscach, w których żyją”. Prowadzącym był Bogdan Konopka. Warsztaty były zwieńczone wystawą, zawierającą także moje prace, lecz która miała miejsce podczas mojej nieobecności w Lublinie.
Moja praca magisterska „Fotograficzne eksperymenty – w poszukiwaniu utraconego medium” napisana pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra O. Scholza w Zakładzie Porównawczej Historii Sztuki UMCS została obroniona, zaś praca licencjacka na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna: “Fotografia artystyczna – o istocie i znaczeniu kulturowym”, której promotorem jest Kierownik Zakładu Filozofii Polityki i Komunikacji Społecznej prof. dr hab. Jan Paweł Hudzik nadal pozostaje nie obroniona. Pierwszy rozdział pracy magisterskiej został włączony do zredagowanej przeze mnie książki.
We wrześniu 2008 rozpoczynam wymarzone studia w Stevenson College Edinburgh (UK) na kierunku Professional Photography (poziom HND). Za projekt wieńczący HND1 pt.„Żywioły” uzyskuję ocenę “A”, podobnie w roku kolejnym: za zestaw zdjęć „Death&sex- fashion noir” uzyskuję najlepszą ocenę na roku, 98/100 punktów. Ten wynik klasyfikował mnie do kursu na poziomie BA (licencjat). Projekt „Inner Lanscapes”, który ukończyłam w 2011 otrzymał notę A, zaś studia licencjackie w University of Abertay w Dundee ukończyłam z wyróżnieniem. W 2011 otrzymałam zaproszenie do BIPP.
Uzyskałam III nagrodę w konkursie 2010 Image Awards BIPP Scotland – Advertising & Fashion – Student Category.
W maju 2010 odbyłam dwutygodniowe szkolenie w Paryżu, z zakresu fotografii dokumentalnej (Projekt Leonardo). Mój autorski projekt dotyczył street portraiture – w tym celu użyłam Kieva 88.
Wzięłam udział w organizowanych corocznie wystawach podyplomowych: w czerwcu 2009 roku, w pokazie „End of Year Picture Show: HND Professional Photography”, zaś w czerwcu 2010 w “Exposed 10” prezentującej prace studentów HND i PDA ze Stevenson College Edinburgh. W 2011 roku w Out Of Blue miała miejsce wystawa studentów The University of Abertay w Dundee pt. „Exposed11”- prezentująca prace absolwentów, wśród których miałam przyjemność znaleźć się i ja.
W 2010 uczęszczałam na wykłady w ramach Open Studies: Interpreting Photographs: an Introduction (The University of Edinburgh).
Podczas pobytu w UK zorganizowałam trzy wystawy i pokazy diaporam w Polsce: w lutym 2009 „jest jakiś obraz ukryty w obrazie/ cienie na ścianie/ ja” w Galerii Pomost w Lublinie, oraz w tym samym miesiącu “Psy Apokalisy” wraz z pokazem „Violence”, przy współpracy ze Studenckim Klubem Miłośników Fantastyki i Gier Fabularnych “Grimuar”, w ACK UMCS Lublin. We wrześniu 2010 wystawiłam zestaw pt. „There will be no miracles here” (MDK Bełżyce).
W 2011 byłam członkiem ZPAF - Okręg Lubelski, gdzie pełniłam funkcję wiceprezesa.
Jako właściciel firmy Fotograficznej FaceTheDream.com zapoczątkowałam i rozwinęłam Projekt Metamorfozy Fotograficzne Face the Dream. W ciągu niespełna 1.5 roku zorganizowałam 22 edycje tego wydarzenia (dające w sumie 530 przeprowadzonych metamorfoz). Praca przy tym projekcie udoskonaliła moje umiejętności szybkiej selekcji, oświetlania modela, oraz zaawansowanego retuszu.
Fotografia to moja praca marzeń
Pasja do fotografii, którą zajmuję się nieprzerwanie od 16go roku życia, umiejętne planowanie, charyzma i dynamizm działania - te wszystkie czynniki sprawiają, że wykonywanie zdjęć jest dla mnie niebywałą przyjemnością.
Od roku 2008 do 2011 studiowałam w Stevenson College Edinburgh (UK) na kierunku Professional Photography. Moimi nauczycielami byli m.in. Jon Lee i Matthew Sowerby zaś zakres tematyczny obejmował wszystkie obszary komercyjnego użycia fotografii (Theory, Portraiture, Studio Still Life, Image Editing, Darkroom Techniques, Social, Corporate, Digital Imaging, Photojournalism, Advertising, Fashion, Documentary i inne). Uzyskałam III nagrodę w konkursie 2010 Image Awards BIPP Scotland – Advertising & Fashion – Student Category a także zaproszono mnie jako członka do BIPP. W maju 2010 odbyłam dwutygodniowe szkolenie w Paryżu, z zakresu fotografii dokumentalnej. W 2010 uczęszczałam na wykłady w ramach Open Studies: Interpreting Photographs: an introduction (The University of Edinburgh). Od 2011 jestem członkiem ZPAF - Okręg Lubelski, gdzie pełniłam funkcję wiceprezesa. Po ukończeniu w 2011 roku studiów fotograficznych (z tytułem licencjata) asystowałam w kilku studiach fotograficznych, oto niektóre z nich: Laurence Winram, Victor Albrow, The Miss Jones Agency (Richard Mountney, Euan Myles). W 2015 Miałam też możliwość asystować w sesji w Londynie w studiu Sun Beam www.sunbeamstudios.com przy użyciu świateł KinoFlo.
W 2008 pracowałam jako Fotograf dla agencji Modelek Art fashion w Lublinie.
Jako właściciel firmy Fotograficznej FaceTheDream.com zapoczątkowałam i rozwinęłam Projekt Metamorfozy Fotograficzne Face the Dream. W ciągu niespełna 1.5 roku zorganizowałam 22 edycje tego wydarzenia (dające w sumie 530 przeprowadzonych metamorfoz). Praca przy tym projekcie udoskonaliła moje umiejętności szybkiej selekcji, oświetlania podmiotu zdjęć, oraz zaawansowanego retuszu. Szczegóły: www.metamorfozy.facethedream.com
Jako Fotograf wykonywałam najróżniejsze zlecenia: od fotografii ślubnej, po zdjęcia korporacyjne, zdjęcia do kampanii wyborczej, przedmiotów (biżuteria, zdjęcia produktowe), buduar, fotografia w szkołach, fotografia makijażu na potrzeby szkoły Wizażu M.Matysiak w Lublinie.
W latach 2005 do 2008 jako Założyciel i Prezes Grupy Fotografów Lubelskich UMCS w ciągu 3 lat zorganizowałam: 3 ogólnopolskie konferencje naukowe z zakresu fotografiii, 20 warsztatów fotograficznych (dla dzieci i dorosłych, grupowych i indywidualnych), 15 wystaw i niezliczoną ilość foto-sesji (głównie z modelami). Do największych osiągnięć tego okresu zaliczam organizację Dni Fotografii (11-14.05.2009, 13-17.05.2008) - stworzyłam największy w tym czasie festiwal fotograficzny w regionie. Wielkim wyzwaniem była dla mnie redakcja wydawnictwa pokonferencyjnego, korekta i skład książki pt. “II Dni Fotografii im. Edwarda Hartwiga w Lublinie”, którą z sukcesem wydałam w 2008 roku. Cenię sobie stworzenie mini-agencji modelek na potrzeby Grupy Fotografów Lubelskich oraz zbudowanie strony internetowej (wraz z galerią otwartą nie tylko dla członków Grupy Fotografów Lubelskich) oraz forum internetowego, które moderowałam.
Moje doświadczenie w organizacji wydarzeń o charakterze artystycznym sięgają 2001 kiedy to zorganizowałam pierwszą wystawę fotograficzną. Jako osoba zaangażowana w animowanie kultury wielokrotnie przygotowywałam harmonogramy, kosztorysy, ewaluację i rozliczenia finansowe realizowanych projektów.
Jako Założyciel i Prezes Grupy Fotografów Lubelskich UMCS w ciągu 3 lat zorganizowałam: 20 warsztatów fotograficznych (dla dzieci i dorosłych, grupowych i indywidualnych), 15 wystaw i niezliczoną ilość foto-sesji. Do największych osiągnięć tego okresu zaliczam:
-
- Organizacja Dni Fotografii (11-14.05.2009, 13-17.05.2008)- stworzenie największego festiwalu fotograficznego w regionie
- 06-09.2008 II Dni Fotografii - redakcja wydawnictwa pokonferencyjnego, korekta i skład książki pt. “II Dni Fotografii im. Edwarda Hartwiga w Lublinie”
- 01-14.08.2008 Lubelski Plener Artystyczny. Gardzienice – Lublin 2008
- 06-08.06.2008 Międzynarodowe warsztaty fotograficzne/ Europejski Dom Spotkań, Nasutów
- Regularna publikacja w pismach: A4 (dodatek do Kuriera Lubelskiego), Ofensywa, Głos Humanisty, Polformance, Ekonomista
- 13.08.2006 Ilustracja książki Skarby z pamięci wydobyte
- 14.12.2006 Kobieta - prezentacja multimedialna i wystawa fotografii.
- Stworzenie mini-agencji modelek na potrzeby Grupy Fotografów Lubelskich
- Zbudowanie strony internetowej (wraz z galerią otwartą nie tylko dla członków Grupy Fotografów Lubelskich) oraz forum internetowego, które moderowałam.
Mam bogate doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i wykładów z fotografii:
W 2013 roku rozpoczęłam studia doktoranckie na Wydz. Humanistycznym UMCS, gdzie prowadziłam zajęcia dla studentów pierwszego roku z programu Adobe Photoshop. Zajęcia prowadziłam zajęcia metodą projektów, włączając elementy języka angielskiego (tutoriale). Studentów także egzaminowałam.
W 2012 roku prowadziłam zajęcia z podstaw fotografii w Edynburgu przy Polskiej Szkole im. Fryderyka Chopina.
W latach 2004-2005 pełniłem funkcję Instruktor Koła Fotograficznego w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach ul. Tysiąclecia 36. Do moich obowiązków należało prowadzenie wykładów teoretycznych oraz zajęć praktycznych w oparciu o autorski projekt, organizowanie plenerów, wystaw i projekcji multimedialnych.
Wielokrotnie udzielałam indywidualnych lekcji z zakresu fotografii.

Fotograf
Agnieszka Kliczka
UMIEJĘTNOŚCI
☛Adobe (Photoshop, Lightroom, Audition, elementy inDesign, Illustrator, Premiere)
☛ProShow Gold, Corel (Draw, Photo-Paint),
☛CMS Wordpress; google: Analytics, Adwords; elementy SEO, HTML; Mailchimp
☛Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook)
☛Social Media: Facebook, Twitter, Google+, Instagram, YouTube,
☛Zaawansowany retusz (obsługa tabletu Wacom)
☛Fotografia cyfrowa, studyjna, reportażowa, ślubna, produktowa
☛Fotografia: analogowa: aparaty średnio i wielkoformatowe, techniki szlachetne, praca w ciemni
☛Prawo jazdy kat. B, od 2005, własny samochód
☛Grafik komputerowy: przygotowywanie materiałów reklamowych: projektowanie plakatów, ulotek, kalendarzy, foto-książek, internetowych elementów wizualnych (bannery), wizytówek i ulotek
☛Wyczucie estetyki
☛Event management i organizacyjne: planowanie, prowadzenie i rozliczanie projektów, pozyskiwanie partnerów biznesowych i negocjowanie warunków umów, promocja wydarzeń w środkach masowego przekazu i Internecie
☛Obsługa klienta: profesjonalna obsługa telefoniczna, obsługa reklamacji, zdolność negocjacji, umiejętności sprzedażowe i decyzyjne, pozyskiwanie nowych klientów
☛Zespołowe: prowadzenie rekrutacji osób, nadzór, prowadzenie spotkań, zarządzanie i koordynacja dużą grupą ludzi, umiejętności przywódcze
☛Miękkie: kreatywność, komunikatywność, dynamizm działania, umiejętności: wystąpień publicznych, nauczycielskie, tworzenie strategii reklamowych i elementy copywritingu, umiejętność szybkiego wyszukiwania rozwiązań
Więcej o mojej pracy
Śluby, plenery, portret & inne kreatywne zdjęcia
Jako Fotograf wykonywałam najróżniejsze zlecenia: od fotografii ślubnej, po zdjęcia korporacyjne, zdjęcia do kampanii wyborczej, przedmiotów (np. biżuteria), buduar, fotografia w szkołach, fotografia glamour, zdjęcia rodzinne (w tym komunijne).


















Chcesz umówić się na bezpłatną konsultację?
Jeśli chciałbyś porozmawiać ze mną zapraszam na mojego facebooka